TaniaKsiazka.pl na rzecz małych pacjentów onkologicznych
Książki dla różnych grup wiekowych, gry planszowe i puzzle trafiły do pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
2023-11-17, 11:06

Właściciele księgarni TaniaKsiazka.pl przekazali na oddział regał wypełniony po brzegi - przede wszystkim książkami.  

“Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudna i długa jest walka z chorobą na tym oddziale. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc wstawiając tu ten energetyczny, pomarańczowy wypełniony książkami i grami regał dla małych pacjentów. Wiemy też, że pobyt w szpitalu jest ogromnie stresujący zarówno dla małych pacjentów, jak i ich rodzin przebywających na oddziale. Dlatego w regale jest też sporo literatury dla dorosłych, by również  rodzice mogli na chwilę odpocząć od stresu i zmienić trochę perspektywę” - mówią właściciele TaniaKsiazka.pl Agnieszka Stankiewicz-Kierus i Łukasz Kierus.

O tym, jak ważne jest takie wsparcie mówiła też kierownik Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii prof. Maryna Krawczuk – Rybak.

“Mali pacjenci przebywają na tym oddziale bardzo długo, często wiele miesięcy. Ich dni wypełnione są procedurami medycznymi, ale mają też sporo wolnego czasu. Te książki i gry pomogą im wypełnić czas wolny, oderwać się, choć na chwilę, od smutnej szpitalnej rzeczywistości” -podkreślała prof. Maryna Krawczuk – Rybak.

W sumie właściciele TaniaKsiazka.pl obdarowali oddział ponad 130 książkami, głównie dla najmłodszych i dla młodzieży. Wśród książek dla dorosłych znalazły cię nowości z kategorii: kryminał, sensacja, fantastyka, literatura obyczajowa i romans. Oprócz tego najmłodszych pacjentów ucieszy kilkadziesiąt kolorowanek i wyklejanek. W regale zmieściła się tylko część z ponad 90 gier i puzzli, pozostałe trafią na świetlicę. Wartość przekazanej darowizny to około 11 tys. zł. 

Przekazanie “TanioKsiążkowego” regału to jedno z działań księgarni z okazji “Miesiąca Dobroczynności” w Fundacji “Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Fundacja od lat opiekuje się pacjentami jedynego w regionie północno-wschodnim specjalistycznego ośrodka onkologii dziecięcej. TaniaKsiazka.pl działania Fundacji wspiera od 10 lat. W listopadzie przekazała też 10 pakietów książek na aukcje charytatywne oraz 30 pakietów na loterię charytatywną na rzecz podopiecznych fundacji.

Krótką relację wideo z przekazania znajdą Państwo na Facebooku Fundacji.

KONTAKT / AUTOR
Monika Kalicka
Specjalistka ds. PR
Glosel, TaniaKsiazka.pl i Bee.pl
530 647 077
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.