TopKa - bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl - październik 2023
Październikowe podium “TopKa”, czyli zestawienie najlepiej sprzedających się tytułów w księgarni TaniaKsiazka.pl, wygląda interesująco.
2023-10-30, 10:33

Na pierwszym miejscu bestsellerów utrzymała się książka dla dzieci “Świat Poli. Pytaj do woli” Ireny Mąsior (znanej z TikToka i Instagrama “Mili0nerki”). Publikacja influencerki trafiła do sprzedaży w pierwszej połowie września i od tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów białostockiej księgarni. Tuż za nią plasuje się tegoroczny przebój kategorii młodzieżowej, czyli najnowszy tom z serii “Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak. Na trzecie miejsce podium (z drugiego) spadła historia Joanny Kuciel-Frydryszak “Chłopki. Opowieść o naszych babkach".

TopKę kategorii “literatura piękna” otwiera Jon Fosse i jego publikacja “Drugie imię. Septologia 1-2”. Krytycy piszą, że to najwybitniejsze dzieło norweskiego pisarza, tegorocznego laureata nagrody Nobla w dziedzinie literatury, którą otrzymał “za nowatorskie sztuki i prozę, które dają wyraz niewysłowionemu”. Na drugim miejscu znalazła się książka Jakuba Żulczyka “Dawno temu w Warszawie”, która jest kontynuacją powieści “Ślepnąc od świateł”. Trzecie miejsce w TopKa zajmuje najnowsza książka Katarzyny Nosowskiej “Nie mylić z miłością”, zawierająca najbardziej osobiste i intymne teksty artystki.

Kategorię “literatura faktu, reportaż” otwierają dwie historie Joanny Kuciel-Frydryszak o prawdziwym życiu biednych kobiet w mieście i na wsi. To “Chłopki. Opowieść o naszych babkach" oraz “Służące do wszystkiego”. Trzecie miejsce w tej kategorii zajmuje “Aneks. Niebezpieczne związki III RP” Wojciecha Sumlińskiego i Tomasza Budzyńskiego, który ujawnia aneks do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

W kategorii “książki dla młodzieży” w październiku klienci najchętniej wybierali “Diament”, czyli pierwszą część najnowszego tomu cyklu “Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak. Na drugim miejscu znalazło się kompendium wiedzy o świecie czarodziejskim, czyli “Harry Potter. Magiczny almanach” J. K. Rowling. To pełen zachwycających ilustracji, map, wykresów, list, osi czasu, ulubionych cytatów, infografik i wielu innych elementów związanych z epicką serią książek Rowling. Podium tej kategorii zamyka “Planer Książkary”, który został stworzony we współpracy Wydawnictwa Young i TaniaKsiazka.pl, z myślą o osobach, które całe dnie spędzają wśród stron książek i uwielbiają piękne rzeczy.

Dane najlepiej sprzedających się tytułów w październiku pochodzą ze sklepów stacjonarnych i księgarni on-line należących do TaniaKsiazka.pl.

Sprawdź pełne zestawienie TopKa TaniaKsiazka.pl

KONTAKT / AUTOR
Monika Kalicka
Specjalistka ds. PR
Glosel, TaniaKsiazka.pl i Bee.pl
530 647 077
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.