Księgarnia TaniaKsiazka.pl świętuje wysłanie 10 mln zamówień złożonych przez www
10-milionowe zamówienie, złożone na stronie sklepu, wysłała do klienta księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl, należąca do białostockiej spółki Glosel. 
2023-09-13, 08:05

TaniaKsiazka.pl to jeden z największych i najpopularniejszych sklepów online z książkami w Polsce. Od 17 lat oferuje swoim klientom szeroki wybór literatury z różnych gatunków i dziedzin, atrakcyjne ceny, szybką i bezpieczną dostawę, a także profesjonalną obsługę. 

Prezes Glosela Łukasz Kierus mówi, że choć produkty oferowane na TaniaKsiazka.pl dostępne są także w marketplace’ach (Allegro, Amazon, Empik, Erli) oraz w firmowych księgarniach stacjonarnych, to strona www księgarni jest najczęściej wybieranym przez klientów miejscem zakupu.

“Wybór własnej strony sklepu do zrobienia zakupów nie jest tak oczywisty w e-commerce. Wielu klientów wybiera np. którąś z platform marketplace, bo są do niej przyzwyczajeni. Dla nas jednak to znak, że to co robimy, robimy dobrze, skoro mamy największy ruch w sklepie właśnie z własnej www. I to dlatego świętujemy 10-milionowe zamówienie złożone na TaniaKsiazka.pl, choć całościowo już dawno tę liczbę przekroczyliśmy” - podkreśla Łukasz Kierus. 

To wydarzenie, podobnie jak coroczne urodziny, TaniaKsiazka.pl świętuje z klientami. Ci, którzy złożyli zamówienia nr 9 999 999, 10 000 000 i 10 000 001, otrzymają niespodzianki od księgarni. To m.in. “tanioksiążkowe” gadżety, zestawy książek, artykuły papiernicze i bony na zakupy do TaniaKsiazka.pl i Bee.pl - sklepu również należącego do Glosela.

“Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć tak duży sukces. To efekt naszej ciężkiej pracy, pasji do książek i zaangażowania całego zespołu. Przede wszystkim jednak to zasługa naszych klientów, którzy nam zaufali i wybrali naszą ofertę spośród wielu innych. Dziękujemy im za to bardzo serdecznie i naszą radością symbolicznie dzielimy się z trzema osobami, którym wyślemy prezenty” - mówi Agnieszka Stankiewicz-Kierus - współwłaścicielka TaniaKsiazka.pl.

TaniaKsiazka.pl powstała w Białymstoku w 2006 roku. Początkowo działała jako jednoosobowa firma, wysyłając miesięcznie kilka-kilkanaście przygotowywanych ręcznie paczek. Milionowe zamówienie wysłała jesienią 2017 roku, czyli po 11 latach działalności, osiągnięcie 10-milionowego zamówienia na stronie zajęło już tylko 6 lat. 

“Ostatnie lata to dla naszej firmy bardzo duży skok rozwojowy i wzmocnienie naszej pozycji na rynku. Jednak jako miłośnik książek, który zmienił swoją pasję w biznes, nie mogę nie cieszyć się z tego, że przyczyniamy się do rozwoju czytelnictwa w Polsce. Choć badania Biblioteki Narodowej nie napawają dużym optymizmem, to jednak my widzimy wzrosty sprzedaży, zwłaszcza w kategoriach książek dla młodzieży. Cieszy nas też, że od lat najpopularniejszą kategorią, którą wybierają nasi klienci są książki dla dzieci” - podkreśla Łukasz Kierus.

W asortymencie TaniaKsiazka.pl znajduje się obecnie niemal 400 tys. produktów - książek, gier, zabawek, produktów elektronicznych i artykułów papierniczych. Księgarnia stale powiększa sieć stacjonarnych punktów odbioru zamówień online. Obecnie w całej Polsce ma ich 45, w tym 12 księgarni pod marką TaniaKsiazka.pl.

Od lat marka zdobywa branżowe nagrody - m.in. stale zajmuje najwyższe lokaty w rankingach Ceneo i Opineo. Jest też najbardziej lubianym sklepem e-commerce wśród Polaków, co w 2021 i 2022 r. potwierdził raport spółki SentiOne. TaniaKsiazka.pl pokonała w nim takich gigantów jak Allegro czy Amazon w kategorii „e-Commerce – sklepy internetowe”.

KONTAKT / AUTOR
Monika Kalicka
Specjalistka ds. PR
Glosel, TaniaKsiazka.pl i Bee.pl
530 647 077
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.