TaniaKsiazka.pl po raz trzeci wspiera bieg “Moltani Kids Run” w Białymstoku
Moltani Kids Run to wydarzenie biegowe dla dzieci organizowane przez Fundację Białystok Biega. Jego sponsorem tytularnym od 2021 roku jest księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl. W nazwie biegu znajduje się sympatyczny Molek, czyli maskotka księgarni.
2023-07-21, 07:33

Moltani Kids Run, fot. Magdalena Ignaciuk-Rakowska

W pierwszej sponsorowanej przez TaniaKsiazka.pl edycji biegu (w 2021 r.) wzięło udział ponad 500 dzieci, w 2022 ich liczba była dwa razy wyższa. Do najnowszej – w ciągu dwóch tygodni od otwarcia zgłoszeń – zapisanych jest już ponad 700 dzieci.

-Uważamy, że warto zachęcać najmłodszych nie tylko do czytania, ale i uprawiania sportu. Bieganie jest proste, daje ogromną radość i nie ma ograniczeń wiekowych. A każdy rodzic wie, że dzieci świetnie biegają - wystarczy zawołać je do mycia, albo do sprzątania pokoju. Cieszy nas fakt, że na starcie biegu jest coraz ciaśniej. Liczymy na to, że w tym roku udział w nim weźmie jeszcze więcej dzieciaków. Staramy się także dawać dobry przykład – bo w Moltani Kids Run biegają również pociechy naszych pracowników - mówi Łukasz Kierus - prezes spółki Glosel (właściciel TaniaKsiazka.pl i Bee.pl).

Uczestnicy Moltani Kids Run – w zależności od wieku – będą startować na dystansach 100m, 400m, 600m i 1000m. Celem biegu jest zabawa bez rywalizacji, dlatego każde dziecko otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Dodatkowo mali zawodnicy dostaną pakiety startowe – worki sportowe pełne gadżetów od TaniaKsiazka.pl.

Bieg dla dzieci to jedno z wydarzeń 13. edycji Białystok Biega, która odbędzie się 9 i 10 września. Poza dziecięcym Moltani Kids Run, dorośli zawodnicy wezmą udział w biegach Nocna Piątka i Szybka Dycha 

Fundacja Białystok Biega współpracuje z Gloselem – właścicielem księgarni TaniaKsiazka.pl i sklepu internetowego z wyselekcjonowanymi produktami spożywczymi i dla domu Bee.pl – od 5 lat.

KONTAKT / AUTOR
Monika Kalicka
Specjalistka ds. PR
Glosel, TaniaKsiazka.pl i Bee.pl
530 647 077
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.